Nowa Ziemia

Ghal– Ghal był twórcą projektu, autorem książek, które stanowią jego podstawę i osobą, która widziała w ludziach sens swojego życia i swojej działalności.

Ghal był znany wielu ludziom jako wspaniały terapeuta, muzyk, menadżer i artysta, przyjaciel zwierząt, opiekun dzieci, niekonwencjonalny drużynowy harcerski czy też jak dla innych – bliski człowiek, który był gotowy służyć radą, wysłuchać, czasem jeżeli trzeba wymagać ale i pomóc zrozumieć – siebie i otaczający świat. Jego wiara i pasja odzwierciedliły się w wielu projektach, którymi się zajmował – od firmy, fundacji, czy też ostatecznie – Nowej Ziemi.  Piszę w czasie przeszłym, ponieważ Ghal odszedł z Ziemi w 2008 roku.

 

Marcin – Wraz z Ghalem tworzyłem i tworzę projekt Nowej Ziemi. Byłem obecny podczas podróży do Azji, gdzie powstała nazwa Lamier, pomagałem przy przygotowaniu i drukowaniu książek i stworzeniu strony, pisałem i odbierałem listy od Was, organizowałem spotkania Nowej Ziemi, spotykałem się z Wami i rozmawiałem z Wami. Podobnie jak Ghal mam nadzieję, że miejsce, które jest wspólnotą, może się stać podstawą do zmiany dla wielu ludzi, dając im możliwość do zastanowienia się nad sobą samym, odnalezienia swojego miejsca i zrozumienia swojej więzi z innymi.