Nowa Ziemia

Zasady dla przebywających w domu w Lamier

Zazwyczaj, gdy przychodzimy do kogoś do domu to honorujemy zasady, które ustalił gospodarz.

W Lamier nie jest inaczej. Dom do którego was zapraszamy nie jest hotelem, schroniskiem, ani domem wczasowym. Każdy, kto będzie chciał pozostać u nas  jako gość musi być świadom obowiązujących tu zasad. Wszystkie z nich mają głębokie uzasadnienie i my sami, jako organizatorzy, pracujemy nad sobą w tej kwestii, tym bardziej, że z czasem w Lamier mają być wychowywane dzieci z zupełnie nowego pokolenia. My już dziś staramy się oduczyć praktykowania tych zachowań , które wiemy, że są szkodliwe i mogłyby negatywnie wpłynąć na kolejne pokolenia. Więc i ciebie nasz drogi gościu prosimy o to samo, gdy będziesz w naszym domu.

Pamiętaj proszę, że Lamier nie ma być następnym miejscem pełnym teorii, lecz takim gdzie autentyczna i uczciwa praktyka ma dać podstawy nowemu stylowi życia. Nie da się tego zrobić powielając dotychczasowe zasady postępowania. Dlatego zamiast tylko o tym mówić, wprowadziliśmy pewne zasady, jako coś żywego do naszego codziennego życia i piszemy o tym nie po to, aby do czegoś przekonać, ale po to by prosić Cię o zastanowienie zanim tu przyjedziesz. Jeśli poniższe regulacje byłyby dla kogoś nieodpowiednie to być może taka osoba powinna wybrać inne miejsce, jako cel swojej podróży.

CO JEST MILE WIDZIANE LUB AKCEPTOWANE:

- Zachęcamy do słuchania muzyki - i tej wykonywanej samemu i z odtwarzaczy. Wszelka muzyczna inspiracja, taniec i spontaniczne wyżycie się w nim jest mile widziane, naturalnie poza okresami odosobień i kontemplacji.

DLACZEGO?

Bo to doskonały sposób przyciągania inspiracji, uwalniania emocji i stłumionych wewnętrznych konfliktów, a także otwierania się i głębszego docierania do własnego ja.

- Propagujemy otwarty i dobrowolny dotyk

DLACZEGO?

Ludzie, którzy się dotykają przestają być nastawieni na rywalizację i atak wobec innych. Doświadczają głębokiego poruszenia w swoim wnętrzu i rozpoznają w jak wielkiej społecznej izolacji żyli do tej pory. Tworzą dzięki temu realne więzi oparte na bliskości, a nie powierzchowne kontakty bazujące na ciągłym porównywaniu się z innymi. Kobietom dotyk przywraca np. poczucie bezpieczeństwa, a mężczyznom pomaga rozpoznawać i leczyć własne lęki homofobiczne.  Poza tym obie płcie uczą się, że dotyk nie ma charakteru seksualnego , a jego zarezerwowanie jedynie dla tej sfery życia jest kolosalną pomyłką zubażającą ludzkie relacje.

TYLKO PROSZĘ !!! NIE BÓJ SIĘ !!! NIKT NIE BĘDZIE CIĘ DOTYKAŁ BEZ TWOJEJ ZGODY !!!

- Zachęcamy do spontanicznej zabawy, tak jak robią to dzieci, choćby zabawa ta miała charakter najbardziej infantylny z możliwych.

DLACZEGO?

Ponieważ idąc w ślady dzieci otwieramy się na doznawanie nieskrępowanej  radości i uświadamiamy sobie ile bólu i ograniczeń zgromadziliśmy wewnątrz nas samych. Podkreślamy jeszcze raz: im bardziej infantylna zabawa tym lepszy efekt terapeutyczny. W przyszłości chcemy w Lamier zrobić pokój wypełniony miękkimi piłeczkami, który będzie przeznaczony właśnie dla dorosłych.

- Organizujemy projecje wybranych filmów i programów

DLACZEGO?

Bo to może być naprawdę dobra inspiracja, jeśli tylko zrozumiemy, jakie treści przyswajamy świadomie i podświadomie. Dlatego organizujemy projekcje  wskazując także potencjalnie negatywne treści, jakie mogą być zawarte nawet w najbardziej interesujących programach, czy filmach. Tak więc używamy telewizora jako narzędzia, ale nie umożliwiamy oglądania telewizji na miejscu.


 

 CZEGO NIE ROBIMY NA TERENIE DOMU

- Nie używamy narkotyków pod jakąkolwiek postacią

DLACZEGO?

Bo osoba uzależniona i odurzona najczęściej unika w ten sposób swoich lęków i nie jest w stanie rozwijać świadomej postawy.

- Nie palimy papierosów

DLACZEGO?

Badania dowodzą jednoznacznie, że to po prostu narkotyk uzależniający i degradujący zdrowie w sposób powolny

-Nie pijemy tu alkoholu ani go nie wnosimy do Lamier i nie odwiedzamy domu po jego spożyciu.

DLACZEGO?

To również kolejny narkotyk i emocjonalny znieczulacz czyniący człowieka bezwolnym i niszczącym zdrowie.

- Nie używamy cukru pod żadną postacią, ani jako dodatku do jedzenia, ani jako słodyczy.

DLACZEGO?

Choć może to budzić zdziwienie cukier jest czystym narkotykiem i również prowadzi cały organizm do zaawansowanej degradacji włącznie ze starzeniem się. Ktoś, kto przeżył owo uzależnienie nie ma potrzeby aby być długo przekonywanym. Posiłki podawane w Lamier są pozbawione cukru.

- Nie używamy i nie nosimy przy sobie telefonów komórkowych.

DLACZEGO?

Lamier jest miejscem wglądu i wyciszenia, a nie bezustannej konwersacji ze światem  zewnętrznym i miejscem do którego przynosi się swoje relacje osobiste i zawodowe za sprawą wiecznie towarzyszącego nam telefonu. Jednak w sytuacjach awaryjnych ,w  każdej chwili jest naturalnie możliwość skorzystania z telefonu stacjonarnego/komórkowego.

- Nie udostępniamy i nie propagujemy  telewizji

DLACZEGO?

Chyba zbędne jest tutaj uzasadnienie, jakich treści dostarcza współczesna telewizja i jak programuje ludzi wzbudzając ich świadome i podświadome lęki, tworząc grunt pod niskie poczucie wartości i epatując przemocą sprzedając jednocześnie stereotypy i iluzje.

-Nie korzystamy z żadnych gier i rozrywek, które by propagowały rywalizację, dominacje, przemoc itp.


 

CO NALEŻY JESZCZE WIEDZIEĆ?

- Wszystkie używki i przedmioty wymienione powyżej, jeśli zostały przywiezione do Lamier, muszą być zdane zaraz po przyjeździe do specjalnej szafki.

- Osoby nie przestrzegające powyższych zasad  będą proszone o niezwłoczne opuszczenie domu.

KOMENTARZ

Oczywiście ktoś może zapytać, a co z wolnością skoro tyle ograniczeń? Ale my przecież nie naruszamy wolności! Nie każemy nikomu rzucić ani wyrzec się raz na zawsze palenia lub picia. My jedynie otwarcie informujemy że w naszym domu goście nie mogą tego robić. Podobnie ty ,jeśli np. uważasz, że dorośli nie powinni palić przy dzieciach informujesz o tym swoich gości nie nakazując im przecież wyrzeczenia się palenia na zawsze.

DZIECI PRZEBYWAJĄCE W LAMIER

 

KUCHNIA W LAMIER

W Lamier nie podajemy mięsa, cukru, alkoholu, a także substytutów soli, smażonego czy utwardzonego tłuszczu, produktów z białej mąki lub mleka (w tym serów), ani jakichkolwiek produktów z puszek. Unikamy także potraw gotowanych jako tzw. jedzenia martwego, czyli pozbawionego czynnych enzymów koniecznych do trawienia. Jak więc widzicie spotkanie z nami może okazać się również przygodą kulinarną.

Do domu Lamier nie wolno przywozić ze sobą zabitych zwierząt, alkoholu, słodyczy, cukru i tzw.snacków (chipsów itp.) Jeśli już ma się takie rzeczy przy sobie, należy je zdać zaraz po przyjeździe razem  z telefonem komórkowym do specjalnej szafki.