Nowa Ziemia

Ludzie są fascynujący w swojej różnorodności. Te niekończące się kompilacje zwyczajów, charakterów, kultur, ras, wierzeń, języków itd., to doprawdy piękne i fascynujące zjawisko, jakby na tej planecie wylądowała połowa Wszechświata..

Nie ma nic cenniejszego jak możliwość zrozumienia tych, którzy są odmienni od nas, jak możliwość zbliżenia się do innych istot i rozpoznania w nich tego samego kochającego Bezimiennego Źródła.

Wiele z moich doświadczeń pochodzi właśnie ze spotkań z ludźmi z różnych miejsc na świecie: z Anglii, z Polski, Malezji, Indii, Maroka, Tajlandii, Indonezji; ze spotkań z Arabami, Europejczykami, Hindusami, Chińczykami czy Amerykanami. Móc Was spotkać to był przywilej.

W zasadzie wszyscy twórcy tej strony są związani w taki czy inny sposób z działalnością na rzecz innych : czy to działalnością charytatywną, terapeutyczną, pracą z dziećmi czy dorosłymi. Dlatego pomysł stworzenia Centrum Nowej Ziemi (gdzie moglibyśmy się spotykać, rozmawiać i planować nowe społeczeństwo oparte na światłych zasadach) był logiczną konsekwencją naszych wcześniejszych działań. Jednak nasze podróże z ludźmi uczyniły tę wizję klarowniejszą i pomogły nam podjąć decyzję, że chcemy temu projektowi poświęcić swój czas, zapał, pieniądze i pomysłowość. Robimy to, bo nadal wierzymy w ludzi !

Zdecydowaliśmy więc, że 9 stycznia 2007 roku powołamy Center of New Earth (Centrum Nowej Ziemi), tam gdzie się znajdziemy. Tego dnia przebywaliśmy w Kuala Lumpur, stolicy Malezji i tam kilka minut po godzinie 12 powołaliśmy nasz ruch, wybierając anglojęzyczną nazwę. Wybór padł na język angielski, jako że jest on stosunkowo prosty i znany w wielu krajach świata. Jest to też symbol naszej gotowości do przyjęcia tych wszystkich rzeczy, które mogą pomóc ludziom we wzajemnej komunikacji i zjednoczeniu się bez nachalnego akcentowania elementów narodowych. Czujemy się Ziemianami i tak postrzegamy innych. Na wspólnej Ziemi nikt nie może być postrzegany jako obcy.

Pozostaje nam jeszcze wyjaśnić słowo „Lamier” używane tu w różnych kontekstach (domu miejsca, ruchu a nawet ludzi), które to określenie pojawiło się w ostatni dzień roku 2006.

Otóż obudziłem się nagle, około godziny 3 nad ranem bez wyraźnego powodu i pozostając w półśnie usłyszałem w umyśle słowo „Lamier” brzmiące jakby z francuska z matowym „r” na końcu. Słowo to, w tamtym stanie wydawało mi się piękne, ale nie miałem pojęcia co ma ono oznaczać, choć przyszło mi na myśl, że to może być nazwa naszego ruchu. Jednak po krótkiej chwili napłynęło do mojego umysłu klarowne wyjaśnienie: „Lamier nie jest nazwą żadnej organizacji. Nie jest też miejscem zlokalizowanym w świecie fizycznym. Lamier oznacza światło i jest to emanacja określonych energii w danym miejscu. Samo słowo może być wymawiane różnie. Na przykład jako Lamier, Lamer, Lamir, Lejmair jednak bez względu na charakter danego języka Lamier i tak oznaczać będzie przywołanie i spotkanie z najwyższą energią.” Przyjąłem to wyjaśnienie z radością i spokojem i przekazuję je tutaj czując się do tego pozytywnie zobligowany. Jednak za nic nie chciałbym, aby nadawano tej historii przesadny charakter ! Myślę, że każdy człowiek dla którego słowo dobro, szacunek, miłość znaczy wiele przyjmie to również ze spokojem i trzeźwością umysłu. Używamy słowa Lamier w wielu różnych kontekstach, aby przypominać sobie o wolnej od dogmatów idei, jaką staramy się praktykować w naszym życiu. Wszystko co przedstawiamy na tej stronie jest jedynie zaproszeniem do dyskusji a nie kolejną jedynie słuszną drogą !!