Nowa Ziemia

Nie mamy żadnych wątpliwości, że w okresie pomiędzy obecnym stanem, a pełną transformacją będzie trzeba godzić dawną i nową postawę. Niemniej jednak jest ogromna różnica pomiędzy postawą „Zróbmy to w przyszłości”, a postawą poszukiwania rozwiązań z naczelnym pytaniem „Jak zrobić to już dziś?”. Trzeba pamiętać, że ludzie prawie zawsze znajdują rozwiązanie na to na co chcą je znaleźć i prawie zawsze go nie znajdują, gdy chcą uniknąć transformacji, bo jest to dla nich wygodniejsze.

I tak np. używanie pieniędzy nie jest żadną porażką jeśli tylko nie stanowią one celu samego w sobie i jeśli robi się wszystko, abyśmy my sami lub wspólnota mogli stać się samowystarczalni. Innym przykładem jest obowiązek szkolny. W większości krajów nie posłanie dzieci w pewnym wieku do szkoły jest przestępstwem, ale i w wielu krajach istnieją inne możliwe formy nauczania, które rodzice mogą wykorzystać. Te wszystkie sprawy powinny być omawiane na wspólnych spotkaniach. Jednak pomimo spraw tak ważnych i czasami trudnych 80% założeń jakie stworzycie, lub jakie tu przedstawiliśmy można realizować bez żadnego problemu pod warunkiem, że chcemy wnieść w życie nową wartość. Pracując nad tym, pracujecie być może nad światem w którym sami będziecie żyli.    

 

Na koniec chcemy zwrócić uwagę na dwie ważne rzeczy, które mogą być drogowskazem do wprowadzania zmian we własnym życiu, życiu wspólnot, a tym samym życiu społeczeństwa:

 

ETAPY PRZEOBRAŻENIA SPOŁECZEŃSTWA, CZYLI PRZEOBRAŻENIA OSOBISTEGO

 

1 - uświadomienie sobie własnych dylematów

2 - zrozumienie, że zmiana świata odbywa się tylko poprzez zmianę osobistą

3 - uleczenie własnych ran (np. poprzez terapię)

4 - przyjęcie i zastosowanie nowych postaw

5 - rezygnacja z uzależniania się od systemów

 

 

 

1 - Dotyk

2 - Bliskość

3 - Rozmowa

4 - Otwarte wyrażanie emocji

5 - Realna akceptacja odmienności

Bez spełnienia powyższych zasad nie może być mowy o pokoju i porozumieniu pomiędzy ludźmi.