Nowa Ziemia

Ruch jak sama nazwa wskazuje nie jest żadnego rodzaju organizacją. Nie oczekujemy żadnych zobowiązań, ani nie stawiamy żadnych warunków uczestnictwa. Nie mamy też żadnych władz. Po prostu skupiamy ludzi, którzy chcieliby z nami współdziałać na całym świecie propagując ideę nowej Ziemi. Możesz po prostu nawiązać z nami kontakt i dostawać od nas informacje i propozycje różnych wspólnych działań. Jeśli chcesz skorzystasz z nich, jeśli nie to jest to również Twój wolny wybór. Wystarczy, że klikniesz na przyciskNawiąż kontakti wpiszesz tam swój e-mail, abyśmy tak mogli kontaktować się z tobą.

SEMINARIA DYSKUSYJNE

Jeśli zgromadzone na stronie informacje wydadzą wam się niewystarczające lub czujecie, że jest wam potrzebna dodatkowa inspiracja do przygotowania waszych własnych planów dotyczących wspólnoty, lub jeśli chcecie zapoznać się z ideą nowego społeczeństwa w naszym wydaniu, możemy przyjechać do was na seminarium lub zaprosić do Lamier. Seminaria mają charakter grupowej konsultacji służącej waszym zamiarom. Możemy też wtedy obszernie omówić nasze doświadczenia odpowiadając na konkretne pytania i omawiając założenia, jakie stworzyliśmy. Jednak pamiętajcie proszę, że spotkania takie nigdy nie mają na celu przekonywania osób niezdecydowanych do podobnego działania, dlatego prosimy nie zachęcać do uczestnictwa ludzi nie zdecydowanych na tego typu przedsięwzięcia.

GRUPY TEMATYCZNE

Do Lamier będą mogły przyjeżdżać też grupy, które chcą wspólnie zastanowić się i doświadczyć życia opartego o zasady nowego społeczeństwa. Grupy takie mieszkają wtedy razem przez tydzień lub dwa i każdego dnia stosują wszystkie lub kilka założeń nowego społeczeństwa. Może to być np. grupa rodziców z dziećmi, która uczy się nowego postępowania wobec nich, lub grupa która chce uczyć się nowej postawy wobec dotyku, będącego podstawą komunikacji międzyludzkiej. Każdy temat, jaki przyjdzie wam do głowy czytając założenia nowego społeczeństwa może być zrealizowany w takiej grupie. oświadczenia i emocje wynikłe z codziennych sytuacji są omawiane każdego dnia wieczorem na specjalnych spotkaniach. Jest to forma uczenia się nowego stylu życia i nie zależy takich grup traktować jedynie jako swoistego rodzaju przygody.

 

KALENDARZ SPOTKAŃ

Dla tych, którzy poszukują prawdziwego działania będzie wiele okazji do spotkań i wspólnych planów.Ponieważ strona ma być w przyszłości wielojęzyczna, nie zamieszczamy tu szczegółowego i sztywnego terminarza.Pomysły z pewnością będą ewoluować, również za waszą sprawą, dlatego poniżej zamieszczamy kilka pomysłów o jakich myślimy, aby je zrealizować. Jednak informacje o bieżących działaniach będziemy rozsyłać wyłącznie e-mailem.

Organizujemy spotkanie w maju 2018 roku na temat projektu ! Będzie to okazja do porozmawiania o tym jakie są plany dotyczące projektu, co chcielibyśmy zrobić i co Wy chcielibyście zrobić, czego mogłyby dotyczyć następne spotkania. Jeżeli jesteście zainteresowani spotkaniem – piszcie na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., prześlemy szczegółowe informacje.

 

Przykładowy kalendarz spotkań:

STYCZEŃ:

- Nowy rok i sylwester- w stylu nowego społeczeństwa

- Podróże- podróże z refleksją do cieplejszych rejonów świata

LUTY:

-Podróże- - podróże z refleksją do cieplejszych rejonów świata

- Zimowisko-czyli wspólne wakacje w górach zimą

MARZEC:

- Odosobnienia- marzec to czas na indywidualne odosobnienia w Lamier, aby pozyskać większy wgląd w siebie

KWIECIEŃ :

-Pomysły- czyli miejsce i czas na twoje pomysły, co mogłoby wydarzyć się w Lamier. Naturalnie mogą to być również i inne miesiące.

MAJ:

- Warsztaty Komunikacja przez dotyk- czyli przywrócenie dotykowi dawnej roli języka kojącego duszę

CZERWIEC:

- Dzień dziecka- czyli powrót do radosnego dzieciństwa dla ludzi w każdym wieku

LIPIEC:

-Forum Nowej Ziemi- spotykamy się by dyskutować o kształcie nowego społeczeństwa i wspierać siebie we wprowadzaniu tych planów w życie

 

SIERPIEŃ:

-Wakacje w Lamier

WRZESIEŃ:

-Podróże-podróże z refleksją do chłodniejszych części świata

LISTOPAD:

-Dzień Pojednania-W Lamier spotykają się również ludzie, którzy weszli ze sobą w jakiś konflikt i szukają porozumienia pomiędzy sobą. Porozumienia opartego jednak na okazji do rozsądnej rozmowy o różnicach, a nie sprowadzającego się jedynie do słów nieprzemyślanych przeprosin

GRUDZIEŃ:

-Wigilia Ekumeniczna- spotkanie przedstawicieli wielu krajów i religii na tradycyjnym święcie wśród chrześcijan, które jednak nie ma żądnego charakteru religijnego. To spotkanie jest ukłonem, prezentem i okazją do okazania szacunku wszelkim odmiennościom wyrosłym na polu wiary.